Такмичења

МИХАИЛО ПУШИЦА
УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ ОШ“14.ОКТОБАР“ РАКОВИЦА

Од првог разреда основне школе је одличан ученик, са свим петицанма. Носилац је Дипломе  „Вук Караџић“
Од самог почетка школовања уочен је његов дар за учење и такмичење у свим областима, а посебно интересовање за бављење природним наукама.
Његово интересовање за област природних наука резултирало је учествовањем на такмичењима и формирањем такмичарског духа у тој мери да се имао утисак да му је све то интересантна игра.

У четвртом разреду основне школе освојио је:
          1.место на општинском такмичењу из математике
          1.место на окружном такмичењу из математике

У петом разреду освојио:
·         1.место на окружном такмићењу из математике
·         2.место на окружном такмичењу из српског језика

У шестом разреду освојио:
·         2.место на градском такмичењу из математике
·         Похвалу на републичком такмичењу из математике
·         Бронзану медаљу на међународном математичком  такмичењу  „Кенгур без граница“
·         Прво место на екипном државном  „Архимедесовом“ турниру школа, из математике, као члан школске екипе

У седмом разреду освојио:
·         Прво место на окружном такмичењу из физике
·         Треће место на државном такмичењу из физике
·         Друго место  на окружном такмичењу из математике
·         Похвалу на државном такмичењу из математике

У осмом разреду освојио:

·         Прво место на окружном такмичењи из математике
·         Похвалу на државном такмичењу из математике
·         Треће масто на окружном такмичењу из физике
·         Похвалу на државном такмичењу из физике
·         Прво место појединачно, а друго место као члан школске екипе, на државном  „Архимедесовом“ турниру школа, из математике.

Поред тога бави се спортом.

Носилац је плавог појаса у каратеу.

Сваке године је био у тимовима школе на спортски такмичењима у рукомету, кошарци, одбојци и атлетици.

ЈЕЛЕНА ЛЕКИЋ
 СПОРТИСТА ГЕНЕРАЦИЈЕ ОШ“14.ОКТОБАР“ РАКОВИЦА

Рођена је 12.04.1999.године у Београду,ове године завршила је осми разред са одличним успехом (4,67) и примерним владањем.Од раног детињства показала је велику љубав и склоност ка спорту,посебно према кошарци коју је почела да тренира од другог разреда основне школе у КК „Ликс“,КК „Рас“,ЖКК „Партизан“,
а од 2011/20012 године је у ЖКК „Радивој Кораћ“ где је капитен пионирске екипе