О БИБЛИОТЕЦИ

У образовно-васпитном раду школе учествује и библиотека која постоји дуги низ година, а од 1980. У оба објекта школе (Кнежевац, Лабудово брдо).
                Површина библиотеке је 35,48 квадратних метара са 109,46 квадратних метара четаонице. Због недостатка у читаоници се тренутно одржава настава, а у плану је да буде мултимедијална учионица.
                Књижни фонд библиотеке већим делом чини лектира, затим приручници за ученике и наставнике и белетристика.
                Корисници су сви ученици и запослени у школи, којима је књижни фонд на располагању сваког радног дана од 8 до 14 сати, петком у Кнежевцу. Приступ фонду је слободан уз присуство библиотекарке.
У току школске године у библиотеци се организују културна дешавања и такмичења.
Тренутно је у току ревизија књижног фонда.
Библиотечки радник: Драгица Војновић, наставник српског језика, ради у библиотеци школе од 1976. Године.